Jak to działa

1.

imagesTR5J6V91

Osoba, która chce korzystać z TeleCardio, najpierw musi się do nas zgłosić, abyśmy mogli wprowadzić ją do systemu.

Lekarz przeprowadza z taką osobą wywiad: pyta o choroby, dolegliwości, przyjmowane lekarstwa

2.

ekg[1]

Wykonuje pierwsze, kontrolne badanie EKG.

Te wszystkie informacje są wprowadzane do bazy komputerowej, tak żeby wiedzieć wszystko, co jest niezbędne o stanie zdrowia pacjenta.

Wprowadzenie danych do systemu może się też odbyć telefonicznie.

3.

Bez nazwy1

Kiedy informacje o pacjencie zostają wprowadzone do systemu i pacjent zostanie przeszkolony w obsłudze urządzenia, otrzymuje aparat i wydrukowaną prostą, krótką instrukcję obsługi.

 

4.

TC(3)

W chwili, kiedy pacjent czuje się gorzej, martwi się o swój stan zdrowia, coś mu dolega, może o każdej porze dnia i nocy zadzwonić pod numer alarmowy i skontaktować się z dyżurującym kardiologiem.

Wcześniej musi jedynie podłączyć aparat – przykładając żółtą elektrodę do lewej strony klatki piersiowej, a czerwoną do prawej.

Następnie dzwoni pod alarmowy numer, rozmawia z lekarzem dyżurującym, na jego polecenie włącza aparat, przystawia do niego telefon i w ten sposób przesyła EKG do systemu.

Na miejscu EKG jest odczytywane i analizowane przez lekarza. Lekarz dyżurujący analizuje przesłane EKG pacjenta, ocenia je na tle wiadomości zawartych o pacjencie i udziela rad.

Czasem zaleca wzięcie dodatkowych tabletek, innym razem prosi o zgłoszenie się na Izbie Przyjęć lub wzywa pogotowie ratunkowe, ale czasem tylko uspokaja pacjenta, bo okazuje się, że złe samopoczucie to jedynie wynik stresu.

Dodaj komentarz

Your email will not be published. Name and Email fields are required.