Eho Mini Enent Holter dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci i dorosłych w Szczecinie

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc. Wraz z firmą Pro-plus rozwiązania dla Telemedycyny z Warszawy za pośrednictwem fundacji „Emedycyna” ufundowaliśmy dwa urządzenia Eho Mini Event Holter wraz z dostępem do Platformy Telemedycznej

W dniu 6 czerwca 2017r. Zachodniopomorskie Hospicjum dla dzieci i dorosłych w Szczecinie odwiedzili przedstawiciele firmy Pro-plus – Prezes Zarządu Jerzy Szewczyk, Dyrektor ds. Sprzedaży Jacek Kopeć oraz Prezes Fundacji „Emedycyna” Arleta Górecka-Przybycień. Przywitały ich Wiceprezes Zarządu Hospicjum Joanna Szubera oraz Dorota Górska ze Stowarzyszenia „Siatkarze dla Hospicjum”.

Podczas tego spotkania doszło do przekazania dwóch urządzeń Eho Mini Event Holter oraz dostępu do Platformy Telemedycznej. Szkolenie z zakresu obsługi urządzeń jak i platformy zostało umówione na dzień 27 czerwca 2017 r.

Cieszymy się bardzo, że urządzenia będą służyły małym pacjentom Hospicjum.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji poniżej. Wierzymy głęboko i wiemy, że przekazany sprzęt sprawi wiele dobrego.

Bieg z TeleCardio

W dniu 27 maja 2017 podczas biegu Piątka z Gwiazdami „TeleCardio” oraz „Pro-Plus” S.A. ufundowały za pośrednictwem Fundacji „Emedycyna” darmowe badanie EKG wraz z konsultacją kardiologiczną.

Ochotnicy mieli możliwość skorzystania z miniaturowego mobilnego aparatu do tele-diagnostyki Eho Mini Event Holter.

Urządzenie to monitorowało pracę serca uczestników podczas biegu i przesyłało zapis ekg bezpośrednio na Platformę Telemedyczną. Kardiolog z TeleCardio, który był razem z uczestnikami na Arkonce mógł na bieżąco dzięki internetowemu dostępowi do platformy obserwować i analizować zapisy a bezpośrednio po biegu udzielić konsultacji.

Ponadto w ciągi 72 godzin uczestnicy otrzymali jedną sekwencje zapisu ekg wraz z opisem na podany adres mail.

Większość zapisów była prawidłowa, ale zdarzył się przypadek biegaczki, która źle się poczuła. Urządzenie Eho Mini Event Holter przesłało na Platformę Telemedyczną niestandardowy zapis pracy jej serca. Stwierdzono zaburzenia rytmu serca wymagające dalszej diagnostyki.

Kardiolog na podstawie zapisanego materiału dokonał analizy stanu zdrowia pacjentki.

Obecnie osoba ta jest już diagnozowana i jest pod kontrolą specjalistów.

Życzymy dużo zdrowia.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia: